12. 2. 2012

In Loving Memory Of Whitney Houston.

Dnes mnohých zasiahla hrozná správa o smrti neuveriteľnej legednárnej speváčky Whitney Houston(† 48). Tento deň za do hudobnej histórie zapíše ako jeden s najčernejších dní hudby, hneď s dňom, keď zomrel Michael Jackson († 50). Odišiel jeden s najkrajších, najlepších a najúžasnejšich hlasov hudobnej histórie a je to neuveriteľne obrovská strata pre celú hudobnú obec a aj pre miliónov fanúšikov. Whitney spolu s Mariah veľmi výrazne ovplyvnili dnešné superspeváčky ako Beyoncé, Aliciu Keys, Christinu Aguileru či Leonu Lewis a mnohé mnohé dalšie. Vďaka tomu, že aj Mariah aj Whitney majú neuveriteľne úžasne obrovský hlasový fond, boli obe speváčky neustále pravideľne porovnávané. Mariah sa, hlavne v začiatkoch svojej kariéry, často dostávala do pozície obrovskej konkurentky a rivalky Whitney a média jej často dávali prívlastok BIELA WHITNEY. Tiež sa toho mnoho popísalo aj ich údajnej vzájomnej nevzaživosti. Tie sa však naplno rozplynuly v roku 1998, keď spolu naspievali duet "When You Believe". Tento song sa stal ústrednou melódiou k animovanému veľkofilmu s biblickou tématikou Princ Egyptský (The Prince Of Egypt). Za túto pieseň, spolu s jej autorom Stephenom Schwartzom, získali v roku 1999 od americkej filmovej akadémie Oscara® za Najlepšiu pôvodnú pieseň. Na rozlúčku s Whitney a na jej poctu som na YouTube našla pár videí, ktoré zachytávajú momenty s Mariah.


Nezabudnuteľný a neopakovateľný duet "When You Believe". Dve najväčšie, najlepšie a najtalentovanejšie speváčky hudobnej histórie v jednej piesni. Ich spev človeku vyzáža dych. Bohužiaľ takýto duet už nikdy nebude.


Druhá verzia videoklipu k piesni "When You Believe", ktorá bola v roku 1999 ocenená Oscarom® ako Najlepšia pôvodná pieseň.


Mariah a Whitney spoločne predávali na MTV Video Music Awards 1998 cenu Willovi Smithovi, ktorú získal v kategórii Najlepší mužský videoklip. Na pódiu Mariah a Whitney rozdávali kopec strandy. No povedali by ste, že medzi nimi panuje nepriateľstvo?


26. novembra 1998 Mariah a Whitney excelentne predviedli pieseň "When You Believe" naživo u Oprah Winfrey v jej úžasnej show.


Mariah a Whitney u Oprah Winfrey v jej show poskytli rozhovor.

Veľkolepé vystúpenie Mariah a Whitney s piesňou "When You Believe" na slávnostnom 71 udelovaní cien Americkej filmovej akadémie 21.marca 1999. Pieseň si vyslúžila aj sočku Oscara® za Najlepšiu pôvodnú pieseň.

Žiadne komentáre: